З січня цього року стартував соціальний проект “Центри правової підтримки та консультацій в Білозерському та Каховському районах Херсонської області”, який в нашому районі впроваджують Херсонська обласна організація Комітету виборців України та Білозерська організація “Молодіжний центр регіонального розвитку” за фінансової підтримки Фонду “Відродження”. Мета даного проекту: надавати базову інформацію та консультації з правових питань, надавати необхідну юридичну допомогу громадянам. Місія проекту — розповсюдження та виховання цінностей громадянського суспільства у сільських громадах, формування почуття людської гідності та поваги до прав людини, подолання правового нігілізму та тотальної суспільної недовіри.
У рамках цього проекту в Білозерці працює Центр правової підтримки та консультацій, де громадяни можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу у формі консультацій та розяснень, кваліфікований юрист допоможе у складанні документів.
Прийом ведеться з понеділка по четвер з 10 до 16 години. Кожної пятниці юрист виїжджає в села Білозерського району (дату приїзду у ваше село шукайте на дошці оголошень в сільській раді).
Юрист Центру правової підтримки та консультацій - Дмитро Суханов
Координатні дані Центру правової підтримки та консультації:
запис та довідка за телефоном: 33803.
Звернення до відвідувачів нашого сайту
Шановні Відвідувачі, ви можете отримати безкоштовну юридичну допомогу в on-line режимі!!!
Запитуйте і ми відповімо!
Залишайте ваші питання в коментарях, і ми, через певний час, на них відповімо!
Відповіді будуть публікуватися на цій сторінці на протязі тижня.
Консультація юриста
"Дещо про баньківські кредити"
Не секрет, що більшість людей, в розвинутих країнах, живе в борг. Так і наше українське суспільство в більшій мірі залежить від банківських кредитів. Порівняно з європейською економікою, українська — далека від ідеалу і втратити кредитоспроможність може будь хто.
Згідно зі статистикою, заборгованість населення України перед банками та іншими кредитними організаціями складає понад 28 млрд. 690 млн. Грн.. Більшість позичальників, які беруть кредит, не підозрюють про настання катастрофічних наслідків: особа не може володіти майном і займатися бізнесом, тому що в будь який час особиста квартира, автомобіль, товари і гроші можуть бути арештовані і продані на користь банку. Для усунення відповідних негараздів Вашій увазі пропонується добірка правових норм, за допомогою яких позичальник в судовому порядку можуть аргументувати бажання розірвати договір або признати його недійсним, захищаючи свої права.
1. Розірвання кредитного договору у звязку з істотною зміною обставин, якими сторони керувалися при укладені договору (наприклад, ріст курсу валют).
/Стаття 625 Цивільного кодексу України. У разі зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений, або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобовязання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали би договір або уклали б його на інших умовах./
2. Визнання договору іпотеки(закладу будинку) недійсним у звязку з відсутністю дозволу опікунської ради на момент його заключення.
/Згідно статті 203 ч. 6 ЦК України правочин, який здійснюється батьками(усиновителями), не може суперечити правам та інтересам їх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатніх дітей./
3. Визнання договору(кредитного, употеки, застави, поруки) недійсним у звязку з відсутністю письмової згоди одного з подружжя.
/Стаття 22 сімейного кодексу України говоре, майно набуте подружжям за час шлюбу, є цого спільною власністю. Згідно ст. 65 ч. 3 СК України для заключення одним із подружжя договору відносно ціного майна, згода іншого із подружжя повина бути подана у письмовій формі./
4. Призначення договору поруки недійсним із-за підвищення відсоткової ставки по кредиту без згоди позичальника та поручителя.
/ Згідно ч. 1 ст. 559 ЦК України порука припиняється з припиненям забезпеченого нею зобовязання, а також у разі зміни зобовязаня без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності./
5. Призначення недійсним кредитного договору, договору іпотеки, договору поруки в звязку з видачею кредиту в іноземній валюті.
/ Ст. 99 Конституції України — Грошовою одиницею України є гривня. ст. 35 закону “Про національний банк України” - Гривня(банкноти і монети) як національна валюта є єдиним законним платіжним засобом на території України./
6. Кредитний договір, договір іпотеки, договір поруки, який підписала фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може бути признаний недійсним.
/Стаття 223 ЦК України. Правові наслідки вчинення правочину фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, за межами її цивільної дієздатності./
7. Кредитний договір, договір іпотеки, застави, поруки, який дієздатна фізична особа підписала на момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керуватися ними, може бути признана судом недійсним, а у випадку її смерті — за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.
/Стаття 225 ЦК України Правові наслідки вчинення правочину дієздатною фізичною особою, яка у момент його вчинення не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними./
8. Якщо особа, яка здійснила правочин, помилилася відносно обставин, які містять істотні значення, такий правочин може бути судом визнано недійсним.
/Стаття 229 ЦК України. Правові наслідки правочину, який здійснено під впливом помилки/
Таким чином, підбиваючи підсумки викладеного, можна з впевненістю сказати, що норми нинішнього законодавства можна і треба використовувати для захисту власних законних прав, адже в законі прописані не лише наші обовязки, а й ПРАВА.
Дмитро Суханов
Немає коментарів:
Дописати коментар